Ballina Lajme Zaev: Ahmeti le ta shikojë agjendën e tij dhe të mos përzihet...

Zaev: Ahmeti le ta shikojë agjendën e tij dhe të mos përzihet askush te Listat tona!

Ahmeti dhe kushdo qoftë tjetër nga qeveria, le ta shikojë agjendën e tij, ka thënë sot lideri i LSDM-së, Zoran Zaev i pyetur, për të komentuar deklaratën e Ali Ahmeti se LSDM nuk ka të drejtë të kërkojë votat e shqiptarëve në vend.

‘Ahmeti le të shikojë axhendën e vet. Listat tona do të publikohen të dielën, kur e kemi planifikuar kongresin. Të vazhdueshme janë ditët gjatë konsultimeve me partnerët e koalicionit, por shumicën e kohës u kemi kushtuar qytetarëve që do të ketë një vend në këto lista të përbashkëta’, tha Zaev.

Loading...