Ballina Bota VIDEO/ Ushtari i ISIS-it u lutet kurdëve të mos e vrasin, ja...

VIDEO/ Ushtari i ISIS-it u lutet kurdëve të mos e vrasin, ja çfarë bëjnë ata

Një ushtar i ISIS-it u është dorëzuar forcave kurdë në Irak dhe u është lutur që të mos e vrasin.

Por ndërkohë që disa prej luftëtarëve kurdë ishin pro ekzekutimit të tij, kreu i grupit është treguar i mëshirshëm duke e lënë të gjallë terroristin dhe duke e klasifikuar si rob lufte.