Ballina Top Lajm Adnan Ismaili takohet me kryetarin e Bankës Islamike për Zhvillim

Adnan Ismaili takohet me kryetarin e Bankës Islamike për Zhvillim

Në një pritje miqësore sapo ka përfunduar takimi mes kryetarit të Bankës Islamike për Zhvillim prof.dr Bandar Haxhar me Adnan Ismailin, njofton Zhurnal.

Takimi është zhvilluar në hapësirat e bankës islamike për zhvillim në Rijad të Arabisë Saudite derisa nuk dihet se dy bashkëbiseduesit cfarë kanë folur në këtë takim.

Ndryshe, Adnan Ismaili, është drejtor i SH.B “Logos-A nga Shkupi, si udhëheqës shpirtëror dhe flitet që është financier kryesorë i Lëvizjes “Besa”. Ismaili përveç Shtëpisë botuese ‘Logos A’, ai është njohur edhe si themelues i Organizatës humanitare ‘Merhamet’.

Loading...