Ballina Shëndeti Zbulohet kura natyrale që përmirëson shikimin

Zbulohet kura natyrale që përmirëson shikimin

Okulistët rusë mesa duket kanë gjetur zgjidhjen se si të përmirësohet shikimi pa qenë nevoja të përdorësh syze ose lente. Dy kirurgët e syve në rusi, kanë gjetur recetën për të përmirësuar shikimin, të cilën ja rekomandojnë çdo pacienti që ta përdorë.

Sipas tyre në këtë recetë përbërësit kryesorë janë:

100gr Aleo Vera

500gr arra të grimcuara

300gr mjaltë

3-4 copë lëng limoni

Metoda e përgatitjes:

Gjethet e Aloe Vera i vendosni në një enë me ujë që ka temperaturën e dhomës dhe më pas shtoni përbërësit tjerë. Kura duhet të qëndrojë në frigorifer për 10 deri në 12 ditë.

Këtë kurë duhet ta konsumoni 30 minuta para secilit vakt, 3 herë në ditë dhe kura duhet të përdoret deri në momentin kur e kuptoni që shikimi juaj është shumë i kthjellët.

Shënim: Aloe Vera mund të përdorni edhe për shërimin e hemorrodieve, tuberkulozit, sëmundjeve të zemrës dhe infeksioneve të organeve gjenitale.

Loading...