Ballina Lajme Rajoni Gazetarja ruse: Kosova është Serbi, e Krimea Rusi (VIDEO)

Gazetarja ruse: Kosova është Serbi, e Krimea Rusi (VIDEO)

Gazetarja ruse, që u ndalua në Kosovë, për shkak se nuk kishte vizë, Oksana Sazonova ka shkruar një status në “Facebook”, ku njofton ndjekësit e saj, për incidentin.

“Ne jemi mirë. Ne jemi duke shkuar për në Serbinë Qendrore. Faleminderit shumë miq, për mbështetjen tuaj. Ne jemi mirë dhe jemi liruar, në saj të mbështetjes të shtetit rus. Imagjinoni, që arrestojnë gazetarë në një vend që po e mbron e gjithë bota. Por, për Kosovën do të bëhet më mirë”, shkruan ajo.

Sazonova ka shtuar edhe se “Kosova është Serbi” e “Krimea është Rusi”.


Loading...