Ballina Lajme Sasho Ordanovski: BDI po dobësohet, BESA po rritet

Sasho Ordanovski: BDI po dobësohet, BESA po rritet

 Analisti politik, Sasho Ordanovski, në një shkrim autorial, ka analizuar mes tjerash lëvizjet në skenën politike shqiptare, me theks të veçantë te rejtingu i BDI-së dhe Lëvizjes BESA.
“Deri më tani subjekti shqiptar më i madh në Maqedoni BDI, duket se nuk është i kënaqur me botëkuptimet e politikave të Erdoganit. Rënia evidente e përkrahjes së votuesve ndaj BDI-së, dhe ndikimit të saj shoqëroro – politik mes shqiptarëve, po plotësohet me rritjen politike të Lëvizjes BESA…”, – ka shkruar ndër të tjera, analisti Ordanovski.
Loading...