Ballina Lajme MPJ: NUK KA TË VDEKUR DHE TË LËNDUAR SHTETAS TË MAQEDONISË NGA...

MPJ: NUK KA TË VDEKUR DHE TË LËNDUAR SHTETAS TË MAQEDONISË NGA TËRMETI NË ITALI

Ministria e punëve të jashtme shpreh ngushëllimet të sinqertë deri tek të gjitha familjet e të vdekurve dhe të lënduarve në tërmetin që goditi sot pjesën qendrore të Italisë, ndërsa në ndërkohë ka njoftuar se ambasada e Maqedonisë në Romë është në kontakt të vazhdueshëm me institucionet përgjegjëse në Itali dhe se deri në këtë moment, nuk ka informacione për shtetas të Maqedonisë të vdekur apo të lënduar. /SHENJA/

Loading...