Ballina Lajme MPJ jep lajmin e keq: Ja shqiptari që humbi jetën nga tërmeti...

MPJ jep lajmin e keq: Ja shqiptari që humbi jetën nga tërmeti në Itali, gjendja e 7 të plagosurve

Ministri shqiptare e Punëve të Jashtem ka dhënë lajmin e keq nga tragjedia në Itali.
 
MPJ ka njoftuar se një shtetas shqitpar ka humbur jetën nga tërmeti dhe 7 të tjerë janë plagosur.
 
Në njoftimin e saj, ministria ka sqaruar dhe gjendjen e 7 shqiptarëve të plagosur, e cila rezulton të jetë e mirë.
 
“Një shtetas i vdekur nga tërmeti në Itali. Ka humbur jetën shtetasi Erjon Toro. Ngushëllime famijlarëve të viktimës. Numri i shtetasve shqitparë të plagosur arrin në 7. Në gjendje të mirë janë shëndetësore Xhesika dhe Sara Hasani, Hatixhe Hasanaj, si dhe Romina e Lori Duro. Jashtë rrezikut për jetën është edhe shqiptarja me iniciale Xh.T.”, thuhet në njoftimin e MPJ.
Loading...