6 C
Tetovo
E hënë, Dhjetor 11, 2017

Kryesore

Maqedoni

Maqedoni, pa u zvogëluar numri i të punësuarve, nuk mund të...

Reformimi i administratës publike në Maqedoni, për të qenë një ekip i mirëfilltë në shërbim të qytetarëve, sipas njohësve të këtij lëmi, duhet të...

Pranohet dorëheqja e Gruevskit nga Komiteti Ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së

Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së, sonte e miratoi vendimin për mbajtjen e kongresit të jashtëzakonshëm të partisë. Për dorëheqjen e kryetarit të, Nikolla Gruevski, anëtarët...

Rajoni

Liberalizmi i vizave nuk është çështje javësh (VIDEO)

Një ditë më parë Kryeministri Ramush Haradinaj, tha se brenda javësh do të fitohet liberalizimi i viza.Por, deklaratat e tij po shihen me skepticizëm...

Kronika

PALESTINEZI GODET ME THIKË ROJEN IZRAELITE: Sulm i tmerrshëm në stacionin...

Në stacionin kryesor të autobusëve në Jerusalem, një palestinez ka sulmuar me thikë rojtarin izraeliy, i cili ndodhet në gjendje kritike.Policia izraelite njoftoi se...

Hasin në konflikt për pronën, vjehrri shkrep armën ndaj dhëndrit

Një konflikt pronësie ka rrezikuar që të mbyllej tragjikisht, pasi vjehrri ka drejtuar armën ndaj dhëndrit të tij.Rrahman Leka, 57 vjeç, banues në fshatin...
Ad box 1

Bota

40 VIDEO+FOTO nga përplasjet dhe protestat në Palestinë

Izraeli e ka parë gjithmonë Jeruzalemin si kryeqytetin e tij, ndërsa palestinezët pretendojnë se Jeruzalemi Lindor, i pushtuar nga shteti hebre gjatë luftës së...

Babagjyshët e acartë (VIDEO)

Babagjyshi i Vitit të Ri vjen në forma të ndryshme në Poloni dhe jo gjithnjë shpërndan dhurata.Një grup Babagjyshësh u mblodhën në një qytet...

Më të lexuara

Opinione

Kultura

Jetë & Stil

Fëmijët e pasur të Ballkanit: Me 500 euro pastrojnë këpucët

Instagrami është përplot me profile fëmijë të pasur e të quar peshë nga mbarë bota tregojnë në mënyra nga më të çuditshmet pasurinë e...

VIDEO/ Si u bë durrsaku koleksionist i makinave të “Udhëheqjes”: Mes...

Kur ishte fëmijë, në qytetin e tij të Durrësit, i shihte me admirim makinat e udhëheqjes që rreshtoheshin para Vollgës.Nuk mund t’u afrohej pasi nuk...

Shëndeti

Kuriozitete