E martë, Prill 24, 2018

Kryesore

Maqedoni

KOMUNA E GOSTIVARIT: DREJTORËT E DHUNSHËM TË BDI-SË SHPALLIN KONKURSE TË...

Nga Komuna e Gostivarit sot kanë reaguar duke thënë se BDI-ja arriti që me anë të presioneve të ndryshme mbi qeverinë Zaev, t’ia merr...

SERVER: ËSHTË E DHIMBSHME, POR RRUGA E MAQEDONISË PËR BE DHE...

Njohësi i zhvillimeve në Ballkan, Daniel Server, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës duan që të gjitha vendet e Ballkanit të bëhen...

Rajoni

Tusk rendit sfidat e Shqipërisë: Shteti i së drejtës, lufta kundër...

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, në një konferencë të përbashkët për shtyp me kryeministrin shqiptar, Edi Rama, pasi përgëzoi popullin shqiptar për rekomandimin...

Kronika

Gjendet i vdekur aktori i serialit ”O SA MIRË”

Një person është gjetur pa shenja jetë në një veturë në rrugën Gjakovë-Goden.“Me datë 24.04.2018 në ora 07:50 stacioni policor Gjakovë është njoftuar se...

Tetovë, merren në pyetje të dyshuarit për vrasjen e Naip Rexhepit

Në Gjykatën e Tetovës vazhdon marrja në pyetje e të dyshuarve për vrasjen e Naip Rexhepit nga Kumanova.Më 5 prill në selinë e BDI-së...

Bota

Xhamia e Madhe e al-Nurit në Mosul e shkatërruar nga ISIS...

Emiratet e Bashkuara Arabe do të japin 50 milion dollarë për rindërtimin e një xhamie të rëndësishme në qytetin irakian të Mosulit, të hedhur...

Shkencëtarët planifikojnë një qendër të madhe evropiane inteligjence për të konkurruar...

Shkencëtarët kryesorë kanë hartuar plane për të ndërtuar një institut të madh shumëkombësh evropian kushtuar hulumtimit të inteligjencës artificiale të klasit botëror (AI) në...

Më të lexuara

Opinione

Kultura

Jetë & Stil

Aktori i famshëm çon me pushime në Hauai 500 personat e...

Aktori i famshëm Ben Affleck njihet për zemërgjerësinë e thjeshtësinë e tij. Duket se pas përfundimit të xhirimeve të filmit të tij më të...

Çmimi i nuseve në Tetovë baras me çmenduri!

Familjet me buxhet mesatar në Tetovë dëshirojnë që vajzës së tyre që martohet t’i bëjnë dhuratë se paku një palë dimija, një stoli ari...

Shëndeti

Kuriozitete

Sport

Zgjidhet çështja e trajnerit, Italia arrin marrëveshjen me Ancelottin

Drejtuesit e Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) i kanë ofruar rolin e trajnerit të kombëtares Carlo Ancelottit.Sipas mediave sportive italiane, Roberto Fabbricini dhe Alessandro...

Ndryshimet e mëdha, FIFA planifikon ta revolucionarizojë industrinë miliardëshe të futbollit

Fifa planifikon të zhvillojë një takim të posaqëm muajin e ardhshëm, në të cilën do të diskutohet për themelimin e dy turneve që do...

Reali apo Bajerni? Oliver Kahn: Kjo skuadër kualifikohet në finale

Ish-portieri i Bayern Munich, Oliver Kahn ka analizuar gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve mes skuadrës gjermane dhe Real Madridit.“Ka shanse të mjaftueshme për ta...

Kuriozitete